21 Ekim 2012 Pazar

Baumhaus=Traumhaus???

Cadı Karı dediğin böyle olur!

Bir sürü kötü şeyler oldu, yaz o kadar ağır geldi ki en azından bir düzlemden kaçayım dedim, gitti , yoktum hala aynıyım, nasıl olacaksam o oldum. Dramatik olmak gibi derdim yok ama ne zaman geri baksam yazdıklarıma abartığımı düşünüyorum. Daha salim olduğum anlar geldiğinde, belki, bu mücadele tek derdim olabilir.

Derin açıklamalar yapamam Çatı'da, uzun zamandır takip ediyorsan zaten hiç öyle olmadı bilirsin :)
yoktum, sessizdim, geldim ...

Ağaç evleri düşünmek gerek. İstanbul'un göbeğinde orta gelirli bir ailenin çocuğu olarak , zırt pırt köy ziyaretleri yapsam da, hep ağaç evlere hasret kaldım. Ağaç sevmek başka oluyor ağaç aşkı başka. Dokunmadığın şeyi sevemezsin de. ağaçlara sarılmak apayrıdır. Apartmanımın önündeki ağaç doya doya sarıldığım tek ağaç kaldı hatırımda, hala da öyle.

Çocukların özel mekanları bir yetişkine veya ergene göre çok daha özel çok daha doludur. eğer büyümüş olmakla övünüyorsanız, bu yeti kuvvetle muhtemel gitmiştir elinizden. ağaç ev aşkı bir çocuk için bu yüzden çok olağan çünkü sunduğu şansların sınırı yok. Kurallar, en basit örnek, burada sadece "bana ait".Almanca ödevim buraya sürdü beni, metin şöyle başlıyor;

"Für viele ist es ein Traum aus ihrer Kinderheit: unter dem grünen Dach eines alten Baumes aufwachen-im eigenen Baumhaus."

Hata yapabilirim, çevirmesem daha iyi :D

Yarın klasik bir İTÜ sabahı daha. Hadi bakalım,,,

Cailleach Bheur
 

2 yorum:

Takipçiler =)

Gelenler Gidenler